- Komerční sdělení -finance
DomůPro ŽenyKteré čaje zmírní křeče během periody?

Které čaje zmírní křeče během periody?

Pod bolest v břiše se v tomto období podepisuje zejména hormonální nerovnováha. Pro menstruaci je typické nekontrolovatelné stahování svalů, které vyúsťují do křečí.

Jak se jich zbavit bez léků?
Heřmánkový čaj je první volbou nejen v období, kdy máme problémy s nespavostí. Zmíněná bylina uvolňuje tělo, ale také mysl. Působí jako přírodní sedativum a má silné relaxační účinky. Vědecké studie dokázaly, že je skvělou volbou i pro ženy, které trápí křeče během menstruace. Ideální je pití heřmánkového horkého nápoje těsně před spaním, kdy zlepší kvalitu spánku a uvolní svaly.

Nejen v době virů
Zázvorový čaj se nepoužívá pouze v rámci prevence a léčby chřipky či nachlazení. Patří do výbavy domácí lékárničky i když nás trápí bolesti břicha, špatné trávení a nadměrná tvorba kyseliny. Šálek čaje s výrazným, pronikavým a ostrým aroma zmírňuje také ranní nevolnost, zvracení a průjmy. Kromě toho patří také do domácí lékárničky každé ženy, kterou trápí v době menstruace bolesti a křeče v břiše. Studie přesvědčují, že vypití již tří šálků zázvorového čaje denně výrazně snižuje křeče. Nesmíme zapomínat, že účinně pomáhá i při silném krvácení během periody. V každém případě to však s touto rostlinou není třeba přehánět. Zázvor rychle dehydruje naše tělo, a proto bychom měli během jeho užívání pravidelně pít větší množství vody.

Zmírní stres a zažívací potíže
Fenykl je zázrak zejména pro děti. Bolavá bříška a zastavené větry vyřeší doslova do několika minut. Málokdo však ví, že má řadu benefitů i pro ženy. Fenyklový čaj si připravíme z rozdrcených semínek, které necháme vyluhovat ve vroucí vodě maximálně po dobu deseti minut. Šálek tohoto lahodného drinku uklidní nejen menstruační křeče, ale zmírní také nadýmání, nadměrnou plynatost a problémy s trávením u dospělých lidí. Zelený čaj je plný antioxidantů a rostlinných fenolů, které chrání tělo před oxidačním stresem. Na bolestivé křeče působí v době menstruace zejména tím, že uklidňuje tělo. Již pár doušků zeleného čaje dokáže zmírnit úzkost a stres, které jsou vyvolány nepohodou v periodě.

Mentolem proti bolesti
Výborným čajem proti menstruačním křečím je také čaj z listů červené maliny. Jedná se o lahodný nápoj s jemnou chutí, která připomíná černý čaj. Zmiňovaný nápoj zklidňuje kontrakce dělohy a zmírňuje tak bolesti svalů. Podobné vlastnosti má i máta peprná. Jedná se o rostlinu, která vyniká obsahem mentolu. Tato silně vonící sloučenina zklidňuje tělo i psychiku. Používá se k domácí léčbě žaludečních obtíží i syndromu dráždivého tračníku. Mentol hraje důležitou roli i při zmírňování křečí hladkého svalstva, což přispívá ik lepšímu prožívání menstruace.

Dobrou volbou jsou skořice i tymián
Známe i mnoho dalších pomocníků na zmíněné obtíže. Netradiční volbou je například odvar ze skořice. Tento nápoj snižuje záněty a nadýmání, které jsou někdy doprovodným příznakem menstruačního cyklu. Skořice reguluje také hladinu cukru v krvi a tak brání nástupu obtěžující chuti na sladkosti během periody. Vědecké výzkumy hovoří také o několika benefitech čaje z tymiánu. Populární rostlina má silnou, zemitou chuť a tyto její vlastnosti se také odrážejí v tymiánovém čaji. Rozsáhlý výzkum, který se uskutečnil na více než 250 teenagerech zjistil, že pití tohoto druhu čaje pomáhá snižovat menstruační bolesti až o 63 %.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek