- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníVíte, s čím vším vám pomůže vaše pojištění majetku?

Víte, s čím vším vám pomůže vaše pojištění majetku?

Pojištění majetku uzavíráme zejména proto, abychom byli chráněni v případě škod na našem majetku, které nám způsobí živly, vandalové, zloději či jiné náhodné události. Věděli jste však, že pojištění majetku vám může pomoci iv jiných situacích a jinak než pouhým proplacením škod? Mnohé z těchto služeb přitom získáváte zdarma v rámci svého pojištění. Jedná se například o situace, kdy v domácnosti praskne vodovodní potrubí, poškodí se elektrické rozvody nebo se rozbijí okna následkem tlakové vlny při výbuchu. „V takových situacích asistenční služby podle potřeby zajistí a proplatí například práci instalatéra, sklenáře, elektrikáře, topenáře či plynaře. Rovněž pojištění pomůže iv případě, že je domácnost z důvodu havarijního stavu dočasně neobyvatelná. Kryje totiž krátkodobé náhradní ubytování pro klienty do 48 hodin či ochranu nezabezpečené domácnosti na 72 hodin,“ vysvětluje Tomáš Potúček, ředitel pojištění majetku a odpovědnosti pojišťovny Generali.

Práce instalatéra, topenáře nebo plynaře
Tekoucí záchod, prosakující potrubí, nefunkční radiátor či unikající plyn. Situace, které se mohou vyskytnout v každé domácnosti a ve kterých se vyplatí zavolat odborníka. Asistenční služby v rámci pojištění majetku vám v takových případech zorganizují a uhradí práci instalatéra, topenáře či plynaře. V případě potřeby umí zajistit i elektrikáře, sklenáře či pokrývače, kteří vám pomohou s odstraněním následků poruchy či havarijního stavu vaší domácnosti.

Zabouchlé dveře
Určitě se i vám stalo, že průvan zabouchl vchodové dveře do bytu a vy jste zůstali stát na chodbě bez klíčů nebo jste klíč při otevírání dveří zlomili. I v této situaci vám pomůže vaše pojištění majetku. Stačí se obrátit na asistenční služby, které vám nejen zajistí zámečníka, ale také uhradí odemknutí dveří, případně výměnu zámku.

Náhradní ubytování pro celou rodinu
Pojištění majetku vám pomůže, i když je vaše domácnost z důvodu pojistné události neobyvatelná. Pokud ve vašem domě nebo bytě došlo k požáru, vytopení nebo jiné pojistné události, asistenční služby zajistí a uhradí náhradní ubytování do 48 hodin pro celou rodinu. Zároveň zajistí ochranu vaší domácnosti po dobu 72 hodin, pokud se například následkem výbuchu nebo požáru poškodily dveře nebo okna, přes která by mohla do vašeho domu nebo bytu vniknout nepovolaná osoba.

Převoz osob a zařízení
Pokud je vaše domácnost dlouhodobě neobyvatelná, asistenční služby vám zajistí a uhradí převoz a uskladnění jejího zařízení. Rovněž zajistí a uhradí přepravu pojištěného k určené osobě, tedy například vašeho dítěte k jeho prarodičům.

Pomoc s úklidem domácnosti
Pokud v důsledku havarijního stavu bude vaše domácnost neobyvatelná, asistenční služby vám dohodnou úklidovou firmu, která vám pomůže s úklidem vaší domácnosti, jako je například vysávání a mytí podlah a koberců, umytí oken a zrcadel, dezinfekce WC, koupelny nebo kuchyně a mnohé jiné.

V případě, že máte zájem o širší rozsah asistenčních služeb, k pojištění majetku lze sjednat i další dvě varianty prémiových asistenčních služeb, které vám poskytnou právní poradenství a kybernetickou asistenci. „Prémiové asistenční služby stojí jen pár eur ročně a klienti díky nim získají jistotu, že jim v případě neočekávaných situací bude nepřetržitě poskytnuta potřebná pomoc,“ vysvětluje Tomáš Potúček z pojišťovny Generali.

IT asistence a ochrana
Dnes trávíme stále více času na internetu, kde vystavujeme ohrožení všechna svá data, bankovní účty či identitu. Připojistit se tak určitě vyplatí i Kybernetickou asistenci, která vám pomůže v situacích, kdy máte zavirovaný počítač, někdo zneužil vaši platební kartu při nákupu přes internet nebo zneužil vaši identitu na sociálních sítích a činí vám špatné jméno.

Na prémiové asistenční služby se můžete obrátit i tehdy, pokud vám počítač vypisuje technické oznámení, kterému nerozumíte, nebo zamrzl či jednoduše přestal fungovat. Kvalifikovaný technik vám telefonicky nebo přes internet poradí, jak daný problém vyřešit. Rovněž lze využít službu na obnovení dat z vašeho pevného disku, díky které se dostanete zpět k fotkám a dokumentům, které jste v daném zařízení měli.

Právní poradenství a služby znalce
Asistenční služby Právní poradenství poskytnou klientům nejen poradenství v otázce všeobecných právních informací, postupů a kontaktů, ale také pomoc při komunikaci s jednotlivými úřady, při vyplnění formulářů, stížností a podání či informací o nutných dokladech a o potvrzeních.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek