- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyJak dětem přibližovat téma odpadu a recyklování?

Jak dětem přibližovat téma odpadu a recyklování?

Odpad z domácnosti je třeba třídit do vyhrazených nádob.
Odpad je poklad a zejména recyklovatelná surovina. Ambicí jedinečného projektu společenské odpovědnosti Odpad je surovina, a zejména muzikálu Odpad je poklad, je přiblížit tento fakt žákům, studentům a později i jejich rodičům, po celém Slovensku.

To, že odpad je poklad, současné dospělé generaci nikdo moc nepřízvukoval. Tak jsme si nevytvořili ty správné návyky a zvyky. Jenže, příroda zde byla spíše než my. Její neustálá zátěž už dává o sobě vědět a mohla by mít katastrofální následky.

Mladá generace je jiná. Není ojedinělým úkazem, když pětileté dítě vyzve svého rodiče, aby plastový obal nedával mezi komunální odpad, ale aby jej separoval. Separování není dětem cizí a aby bylo trvale udržitelné, je třeba tyto návyky a zvyky dále kontinuálně budovat. Ideální hravou formou. To je také hlavní ideou projektu Odpad je surovina a muzikálu Odpad je poklad.

Třídíte odpad správně? Kam házíte prázdné blistry od léků?
Jeho autorkou je Bohumila Tauchmannová, podle které se muzikál začal psát u nich doma v obýváku už před dvaceti lety. „Jednoho dne přinesla domů naše dcera kontejnery a řekla, že budeme třídit odpad. Našla jim místo v obýváku. I to je důkazem o tom, že děti se učí přemýšlet jinak, než jsme zvyklí. Muzikálem chci stát po boku mladé generace v prosazování je enviromentálních hodnot.“

Autorem skladeb a scénické hudby k muzikálu Odpad je poklad, je Milan Dočekal, zakladatel skupiny Team a autor několika hitů této kapely. Jaká byla jeho reakce na tvorbu pro tento muzikál? „Moje reakce na nabídku Bohumily napsat hudbu k muzikálu byla rychlá a kladná. Proč? Byly v ní dvě výzvy. Námět prospěšný pro životní prostředí a něco nového, co jsem ještě nekomponoval. Toto je můj první muzikál.“

Muzikál bude realizován ve třech formách. První startuje 1. 6. 2022 a půjde o online EKO muzikál. Je tomu tak z tohoto důvodu, aby si měli možnost prohlédnout muzikál žáci a studenti ve všech městech a obcích.

Na podzim se muzikál Odpad je poklad vybere do více míst na Slovensku. Tato forma, muzikálová EKO ROAD show ve spolupráci se ZMOS, má za cíl zapojit žáky a studenty do kreativního vzdělávání a ekologického myšlení tak, aby se šířilo prostřednictvím mládeže do celé společnosti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek